Zájezd Bučovice

Jaký by byl hasičský rok, kdyby celoroční aktivita nebyla korunována nějakým tím kulturním vyvrcholením, že jo? Tudíž jsme se pro letošní rok rozhodli přivítat nadcházející zimní, studené, sychravé počasí tak trochu jinak, a to zájezdem do vinného sklepa v Bučovicích.

Naši kamarádi z Tetětic nám opět vypomohli naplnit kapacitu dopravního prostředku na maximum, takže jsme mohli v sobotu 6.listopadu kolem půl třetí odpoledne vyrazit požadovaným směrem. Cesta ubíhala hladce, i když zvolená trasa nutila již trochu postarší avii k nadprůměrným výkonům. Přesto se nám bez problémů podařilo dorazit do Bučovic ještě za světla a zaparkovat až před zámkem, jehož následná prohlídka byla rychlá, o to však zajímavější ( určitě i díky naší průvodkyni ).

A vzhůru -- dolů!

Ve sklípku nás čekalo vlídné přivítání hostitele. Ze stolů na nás pokukovaly lahve s vínem, z vedlejších stolů lákala svou vůní potrava pro nenasytné, další zásoby hroznového moku čekaly v případě potřeby za druhými dveřmi... no prostě paráda. Po nezbytné ochutnávce vín již vypuklo nezřízené veselí, které za zvuků harmoniky a "zpěvu" přetrvalo až do ranních hodin... A jak jsme si to užívali? O tom nechť již promluví fotografie.

 

Na nádvoří bučovického zámku.

A to už je v podzemí.

Veselo bylo, to tedy ano.

Všeho bylo dostatek...

...a opravdu útulno.

Hudbu obstarával mistr harmonikář.

A o přestávkách i amatérský harmonikář samouk.

Každý má erotogenní zóny někde jinde...

Ty lepší vzorky nabízel pan hostitel osobně ve svém boxu.

Cestou zpátky bylo veselo.

Více na: www.vlcidoly.rajce.net