Akce Dřínov  

Sobota 17.srpna patřila na Dřínově výhradně dětem. Přes nepřízeň počasí zde probíhaly různé akce a i my jsme byli požádáni o účast spojenou s ukázkou požárního útoku. Dlouho to vypadalo, že nepojedeme nikam, protože déšťové přeháňky se střídaly jedna za druhou. Avšak po obědě srážky zeslabovaly a tak bylo na čase jít omrknout terén, zjistit, kde je nejbližší hydrant, odkrokovat vzdálenosti - no prostě rekognoskace terénu.

Po příjezdu na místo (trochu větší oklikou přes Morkovice) jsme se ihned vrhli do přípravy, neboť bylo patrné, že všichni už jsou dost nažhavení. A ještě navíc, když uviděli naše hasičky... Ještě doladit poslední detaily a můžeme jít na věc. 

Nikdo nepoznal, že jsme si všechny spoje sešroubovali již na základně a tak mohly být ,,terče,, úspěšně zasaženy již po pár vteřinách, což vyvolalo u  všech přítomných  velký aplaus.  No a  nemohli  jsme  zapomenout ani na děti, které  jsme  poté  nechali  vlastnoručně  (s pomocí)  držet  proudnici a  zasahovat  plastové láhve naplněné vodou.  Trvalo to  dlouhé minuty, než se  všechny  vystřídaly  spolu  s pózováním před fotoaparáty. Jen ten nezbeda medvěd jim neustále zastavoval vodu na rozdělovači...

 

 

Zajímavá byla už i příprava na základně.

Pár č.1 a Beruška pořadatelka.

Medvěd coby kibic.

Pár č.2.

Naše útočnice a všudypřítomný medvěd.

Marfuška nebo Nastěnka? aneb Co to bude?

A zase ten medvěd coby taxikář.

No a můžeme jít na to.

Jako na startovní čáře.

I když v hodně pozměněné sestavě - přesto to valíme, že?

Že by nová útočná sestava?

A je tu finále!

I děti si vyzkoušely, jak se drží proudnice.

Láhve padaly jedna za druhou aneb Nezaprší a nezaprší.

 

Po dobrém výkonu následovalo samozřejmě občerstvení a taky káva.

Ale co to? Zajímalo by mne, kde udělali pořadatelé ze Dřínova chybu.

Tak toto je toho původce - převlečený šenkýř Ivánek.

Více na  www.vlcidoly.rajce.net